Stainless steel keyboard with trackball for rear installationDGI.64Q12.R-TI
Digi-Inox vandalproof stainless steel keyboard with stainless steel trackball for rear installation
| Model | Digi-Inox |
| Article number | DGI.64Q12.R TI U L |
| Surface | stainless steel keys |
| Execution | backpanel mount |
| Layout | compact layout |
| Number of keys | 64 |
| Key switch technology | Digi-Inox (metal dome on PCB) |
| Switching power | 4,0 N |
| Switch travel | 0,6 mm |
| Switching cycle | ca. 3 Mio. |
| Pointing device | stainless steel trackball |
| Technology | mechanical |
| Ball diameter | 38 mm |
| Front | stainless steel |
| IP protection level | IP65 front (trackball statically) |
| Operating temperature | -10°C ... +70°C |
| Dimensions | 299,75 x 106 x 24,8 mm |
| Interface | USB |
| Country version | DE, US, ES, FR, IT editional languageversions upon your request |
| Colour | stainless steel |
| Special function | without |
| Application | Industry, Apparatus engineering, Protection against vandalism |
| Certifcation | CE |