Metal keyboard for panel mountDGI.98R17.F
Digi-Inox vandalproof stainless steel keyboard with rear studs for frontpanel mounting
| Model | Digi-Inox |
| Article number | DGI.98R17.F L |
| Surface | stainless steel keys |
| Execution | panel mount |
| Layout | standard layout |
| Number of keys | 98 |
| Key switch technology | Digi-Inox (metal dome on PCB) |
| Switching power | 4,0 N |
| Switch travel | 0,6 mm |
| Switching cycle | ca. 3 Mio. |
| Pointing device | without |
| Front | stainless steel |
| IP protection level | IP65 front |
| Operating temperature | -10°C ... +70°C |
| Dimensions | 425 x 150 x 20 mm |
| Interface | PS2, USB |
| Country version | DE, US, ES, FR, IT editional languageversions upon your request |
| Colour | stainless steel |
| Special function | without |
| Application | Industry, Apparatus engineering, Protection against vandalism |
| Certifcation | CE |