38mm plastic trackball for OEM installationGK38
38 mm industrial plastic trackball for OEM installation
| Article number | GK38-4002 (P38-500420), GK38-4502, GK38-4602 (P38-560420), TKH-TB38 |
| Execution | OEM built-in module |
| Pointing device | plastic trackball |
| Technology | mechanical |
| Ball diameter | 38,1 mm |
| Ball material | phenolic resin, black |
| Enclosure material | plastic |
| IP protection level | IP65 statically |
| Operating temperature | -10°C ... +60°C |
| Dimensions | 74 x 57 x 38,1 mm |
| Interface | PS2/USB, Matrix |
| Special function | without |
| Application | Industry, Apparatus engineering |
| Certifcation | CE |