Compact-Infrared-Thermometer Optris CT LT22OPTCTLT20
Compact-Infrared-Thermometer
Optris CT LT22
| Model | Compact-Infrared-Thermometer Optris CT LT20 |
| articlenumber | OPTCTLT20, OPTCTLT20CF, OPTCTLT20CB3, OPTCTLT20CFCB3, OPTCTLT20CB8, OPTCTLT20CFCB8, OPTCTLT20CB15, OPTCTLT20CFCB15 |
| Variante | separate electronics box with programming buttons and display |
| Temperature range | -50°C ... 975°C |
| Spectral range | 8 ... 14 µm |
| Optical resolution (D:S) | 22 : 1 |
| Spot size: up from | 0,6 mm |
| Response time | 150 ms |
| Power supply | 8 - 36 VDC |
| Outputs | 0/4 ... 20 mA, 0 ... 5/10 V, Thermocouple J+K, Alarm output 24V / 50 mA (open collector), Relay: 2 x 60 VDC / 0,4 A optically isolated (optional) |
| Thermal Sensitivity (NETD) | 50 mK |
| Interface optional | USB, RS232, RS485, Profibus DP, Ethernet, CAN |
| Software | optris CompactConnect (Windows), IRmobile (Android) |
| Ambient temperature sensor head | -20°C ... 180°C |
| Ambient temperature electronics | -20°C ... 85°C |
| Sighting scope | without |
| Application | Non-metals |
| Manual | Manual Optris CT series |
| Alternative product numbers | CT-SF22-C1, CT-SF22-C15, CT-SF22-C3, CT-SF22-C8, CT-CF22-C1, CT-CF22-C15, CT-CF22-C3, CT-CF22-C8 |
!!Übersetzung fehlt!!
!!Übersetzung fehlt!!