Silicone keyboard with touchpad for panel mountTKG-083b-TOUCH-MODUL
Compact silicone keyboard with integrated touchpad in module front panel for front-side installation
| Model | Silicone keyboard with touchpad in frontplate |
| Article number | - |
| Surface | silicone |
| Execution | panel mount |
| Layout | compact layout |
| Number of keys | 83 |
| Key switch technology | carbon contact |
| Switching power | 1,2 N |
| Switch travel | 1,2 mm |
| Switching cycle | > 1 Mio. |
| Pointing device | touchpad |
| Technology | capacitive |
| Front | painted aluminum |
| IP protection level | IP65 front |
| Operating temperature | 0°C ... +70°C |
| Dimensions | 405 x 135 x 20 mm |
| Interface | PS2, USB |
| Country version | DE,US editional languageversions upon your request |
| Colour | grey (RAL7042) |
| Special function | without |
| Application | Industry |
| Certifcation | CE |