Left-hand keyboardTKL-103-LH-KGEH-WHITE
Left-hand keyboard in plastic housing - numeric pad on the left side
| Model | Keyboard for left-handers |
| Article number | A4Tech KB-29 |
| Surface | plastic keys |
| Execution | desktop housing |
| Number of keys | 103 |
| Key switch technology | Scissor Balancing Technology |
| Switching power | 0,5 N |
| Switch travel | 2,2 mm |
| Switching cycle | > 10 Mio. |
| Pointing device | without |
| Front | plastic |
| Enclosure material | plastic |
| IP protection level | IP20 |
| Operating temperature | -10°C ... +50°C |
| Dimensions | 440 x 210 x 24 mm |
| Interface | USB |
| Country version | DE editional languageversions upon your request |
| Colour | white |
| Special function | without |
| Application | |
| Backlight | without |
| Certifcation | CE |