Membrane keyboard with touchpadTKS-088c-TOUCH-KGEH
Compact industrial keyboard with capacitive touchpad in plastic housing
| Model | InduDur |
| Article number | - |
| Surface | plastic foil |
| Execution | desktop housing |
| Layout | compact layout |
| Number of keys | 88 |
| Key switch technology | short travel key |
| Switching power | 2,6 N |
| Switch travel | 0,3 mm |
| Switching cycle | > 3 Mio. |
| Pointing device | touchpad |
| Technology | capacitive |
| Front | designfoil |
| Enclosure material | plastic |
| IP protection level | IP65 |
| Operating temperature | 0°C ... +70°C |
| Dimensions | 382,6 x 184,6 x 41,7 mm |
| Interface | PS2, USB |
| Country version | DE, US editional languageversions upon your request |
| Colour | white (RAL9010) |
| Special function | without |
| Application | Industry, Hygiene |
| Certifcation | CE |