compact PC-keyboard with touchpadAK-7410-G
IndustrialKey™ - compact Industrial PC keyboard with numeric keypa and integrated touchpad in desktop-housing
| Model | IndustrialKey™ |
| Article number | USB: AK-7410-GU-W (white), AK-7410-GU-B (black) PS2: AK-7410-GP-W (white), AK-7410-GP-B (black) |
| Surface | plastic keys |
| Execution | desktop housing, office keyboards |
| Layout | standard layout |
| Number of keys | 104 |
| Key switch technology | mechanical scissor balancing |
| Switching power | 0,58 N |
| Switch travel | 2,5 mm |
| Switching cycle | ca. 10 Mio. |
| Pointing device | touchpad |
| Technology | capacitive |
| Front | plastic |
| Enclosure material | plastic |
| IP protection level | IP20 |
| Operating temperature | 0°C ... +50°C |
| Dimensions | 374 x 221 x 19 mm |
| Interface | USB 1.1, PS2 |
| Country version | DE, US editional languageversions upon your request |
| Colour | white, black |
| Special function | without |
| Application | Industry, , Apparatus engineering, |
| Certifcation | CE, FCC |