Stainless steel keyboard drawer with stainless steel trackballERGC4-AUT/3
Vandal-proof stainless steel keyboard with integrated stainless steel trackball in 19-inch drawer
| Model | Stainless steel drawer ERGON C4-AUT |
| Article number | TKV-092-TB25V-IP65-SCHUBL |
| Surface | stainless steel keys |
| Execution | drawer |
| Layout | standard layout |
| Number of keys | 92 |
| Key switch technology | short travel key |
| Switching power | 3,3 N |
| Switch travel | 0,34 mm |
| Switching cycle | > 10 Mio. |
| Pointing device | stainless steel trackball |
| Technology | mechanical |
| Ball diameter | 25 mm |
| Front | stainless steel |
| Enclosure material | stainless steel |
| IP protection level | IP65 (trackball statically) |
| Operating temperature | -10°C ... +55°C |
| Dimensions | 482 x 132 x 87,5 (2HE) mm |
| Interface | USB |
| Country version | DE, US editional languageversions upon your request |
| Colour | stainless steel |
| Special function | without |
| Application | Industry, Protection against vandalism |
| Certifcation | CE, FCC |